پنجشنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
Thursday, 23 January 2020
  Previous Next

  مدیر کل بهزیستی و رئیس هیئت ورزشهای ناشنوایان استان خوزستان: کسب دو مقام توسط کشتی گیران ناشنوای استان در مسابقات کشوری

  مدیر کل بهزیستی و رئیس هیئت ورزشهای ناشنوایان استان خوزستان از کسب دو مقام توسط کشتی گیران ناشنوای استان در چهل و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی و انتخابی کشتی فرنگی یادواره سرادر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان ،غلامرضا صدیق راد عنوان کرد: این مسابقات از تاریخ25 لغایت 27 دیماه 98 در اهواز و با حضور 100کشتی گیر از سراسر کشور و در چهار رده سنی نوجوانان،جوانان ،امید و بزرگسالان برگزار شد.

  وی افزود:از خوزستان علی وطن پرست در وزن  55 کیلو گرم رده جوانان به مدال طلا و رضا یاری پور در وزن 63 کیلوگرم رده امید به مدال نقره دست یافتند.

  Previous Next

  گزارش تصویری|مسابقات کشتی فرنگی ناشنوایان قهرمانی کشوری در اهواز

  مسابقات کشتی فرنگی ناشنوایان قهرمانی کشوری ، یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در اهواز برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان مدیر کل بهزیستی و رئیس هیئت ورزشهای  ناشنوایان استان خوزستان در این باره گفت:این مسابقات با حضور 200نفر از ورزشکاران و مربیان از سراسر کشور  و به میزبانی  هیئت ورزشهای ناشنوایان و هیئت کشتی استان  از روز پنجشنبه 26 دیماه 98 به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

  غلامرضا صدیق راد با بیان اینکه نفرات برتر این مسابقات جواز حضور در اردوهای تیم ملی را دریافت می کنند افزود:این مسابقات در چهار رده سنی نوجوانان ،جوانان ،امید و بزرگسالان در حال  برگزاریست .

  گفتنی است در افتتاحیه این مسابقات با حضور دکتر غلامرضا شریعتی  استاندار خوزستان ،حمیدبنی تمیم دبیر فدراسیون ورزشهای ناشنوایان کشور و مدیر کل بهزیستی و رئیس هیئت ناشنوایان استان از میثم قبشه دزفولی قهرمان چند دوره مسابقات کشتی ناشنوایان جهان و کشور تقدیر شد.

  Previous Next

  مدیر کل بهزیستی استان خوزستان: فعالیت های فرهنگی نشاط افزا، موجب کاهش آسیبهای اجتماعی می شود

  مدیر کل بهزیستی خوزستان صبح امروز در دوره آموزشی کشوری راهکارهای فرهنگی تقویت امید و نشاط اجتماعی ویژه مسئولین و کارشناسان امور فرهنگی بهزیستی سراسر کشورکه طی دو روز در سالن جلسات فتح المبین بهزیستی اهواز برگزار می شود ،گفت: فعالیت های فرهنگی نشاط افزا، موجب کاهش آسیبهای اجتماعی می شود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان غلامرضا صدیق راد  تصریح کرد: فرهنگ اصل و زیربنای توسعه  است و با توجه به  جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی که شامل زنان بی سرپرست و بدسرپرست, معلولین, سالمندان و..می توان با برنامه ریزی  مناسب فرهنگی، درمسیر کاهش و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و توسعه کار فرهنگی گام برداشت.

  وی افزود: فرهنگ امری تدریجی و مباحث فرهنگی بسیار گسترده و پیچیده اند  و کار فرهنگی نیازمند حوصله و ظرافت فراوان است.

  صدیق راد همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به امر آموزش به عنوان رکن اساسی در جامعه بیان داشت: مبانی و مفاهیم فرهنگ, راهکارهای جاری سازی فرهنگ, مفاهیم شادی بی سبب, روانشناسی شاد زیستن و راهکارهای کسب نشاط اجتماعی از جمله سرفصل های این دوره آموزشی است.

  مدیر کل بهزیستی خوزستان ،آموزش روشهای  تقویت امید  و  نشاط  اجتماعی  به کارشناسان و مسئولان فرهنگی بهزیستی به منظور افزایش امید به زندگی و نشاط افزایی در جامعه هدف تحت پوشش را از اهداف این دوره برشمرد.

  گفتنی است در افتتاحیه این دوره آموزشی با حضور تعدادی از کودکان مهد های کودک و اجرای دکلمه یاد و خاطره سردار رشید اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی گرامی داشته شد.

   

   

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان:بیش از 196 هزار کودک تا پایان آذر ماه مورد معاینه چشم قرار گرفتند

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان بیان کرد: از اول آبان تا پایان آذرماه 98 بیش از 196هزار کودک 3تا6ساله در طرح تنبلی چشم مورد معاینه قرار گرفتند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان علی حسن زاده تصریح کرد: امسال 397 هزار و 430 کودک گروه هدف این طرح در استان خوزستان بوده اند که از این تعداد 196 هزار و 735 نفر تا پایان آذرماه مورد معاینه قرار گرفته اند.

  وی گفت: به منظور کاهش شیوع بروز اختلال نابینایی و کم بینایی، برنامه کشوری پیشگیری از آمبلیوپی(تنبلی چشم) هر ساله برای سنجش کودکان 3 تا 6 ساله از ابتدای آبان ماه در کلیه پایگاه های دائمی و غیردائمی بهزیستی اجرا می شود.

  علی حسن زاده با اشاره به اینکه این برنامه فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای جلوگیری از بروز معلولیت و کاهش بینایی است افزود: انجام این تست در کودکان از پیشرفت سایر بیماری های چشمی، عیوب انکساری، استرابیسم و آمبلیوپی جلوگیری می کند.

  حسن زاده با اشاره به اجرای این برنامه در سه سطح مربی، اپتومتریست و چشم پزشک عنوان کرد: تعداد 2 هزار و 410 مربی، 47 اپتومتریست و 17 چشم پزشک در 45 پایگاه دائمی و 2 هزار و 149 پایگاه غیردائمی در روند اجرای طرح با بهزیستی خوزستان همکاری می کنند.

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان با بیان اینکه طرح پیشگیری از تنبلی چشم هم اکنون در مراکز درمانی و بهداشتی، مهدهای کودک و مجتمعات خدمات بهزیستی در حال برگزاری است توضیح داد: والدین می توانند با مراجعه به پایگاه های مذکور با در دست داشتن شناسنامه فرزندانشان، تا پایان اسفند ماه برای انجام تست آمبلیوپی مراجعه کنند.

  علی حسن زاده در پایان با تاکید بر اینکه کودکان بی بضاعتی که با مشکلات بینایی مواجه شوند مورد حمایت بهزیستی قرار خواهند گرفت تصریح کرد: امیدواریم که امسال نیز همچون سنوات گذشته شاهد پوشش صد در صدی طرح و جلوگیری از مشکلات بینایی در فرزندان عزیزمان باشیم.

             

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان: 37 مرکز شنوایی تحت نظارت بهزیستی در استان فعالیت می کنند

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان صبح امروز در کارگاه باز آموزی ویژه ادیولوژیست های برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران و همچنین ادیولوژیست های طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال با حضور دکتر صاکی فوق تخصص گوش و حلق و بینی و کارشناسان پیشگیری بهزیستی و مجریان این برنامه در مجتمع فتح المبین بهزیستی اهواز از فعالیت37 مرکز شنوایی تحت نظارت بهزیستی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان علی حسن زاده تصریح کرد:این  37 مرکز شنوایی شامل بیمارستان ها ی خصوصی و دولتی ودرمانگاه ها و  مراکزبهداشتی، درمانی، می باشند.

  وی افزود: همچنین مرکز کاشت حلزون با مدیریت دکتر صاکی نیز تنها مرکز کاشت در استان میباشد که علاوه بر خوزستان استان های ایلام و لرستان را نیز پوشش می‌دهد و سازمان بهزیستی به کمک موسسه بخشش از خانواده های بی بضاعت و نیازمند برای کاشت حلزون حمایت می کند.

  حسن زاده بیان کرد: کارشناسان طرح پس از شناسایی، کودکانی  که مشکل شنوایی دارند را به کلینیک های تشخیصی ارجاع  و کلینیک ها در صورت نیاز به متخصصین گوش و حلق و بینی ارجاع داده و پس از تشخیص متخصص ،در صورت نیاز به کاشت حلزون به مرکز تبسم در اهواز معرفی می شوند.

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: کشور ایران در زمینه کاشت حلزون جزو 10 کشور برتر از نظر کیفی و کمی بوده و  مطابق با استانداردهای روز  دنیا و همگام با کشورهای پیشرفته  در این زمینه گام بر میدارد.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز176
  دیروز306
  این هفته1663
  این ماه6577
  کل26958

  1398-11-03