شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۹
Saturday, 16 January 2021

  آغاز طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در استان

  مدیر کل بهزیستی استان خوزستان خبر داد: آغاز طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در استان

  مدیر کل بهزیستی خوزستان از آغاز طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان خبر داد و گفت: در راستای تفاهم نامه مشترک بهزیستی و آموزش و پرورش استان خوزستان طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان، با هدف ارتقای مشارکت و کنش های ارتباطی سالم در ده مدرسه شهرستان اهواز به صورت پایلوت آغاز شد.

  غلامرضا صدیق راد بیان داشت: اجرای برنامه «مشارکت اجتماعی دانش آموزی» از نقطه نظر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دانش آموزان، تدارک ظرفیت لازم در میان آنها برای شکوفایی استعدادهایشان که در قالب فعالیت های گروهی محقق و تسهیل می شود، و به ویژه، با توجه به محدوده سنی گروه هایی که درگیر خواهند شد، تبدیل چالش ها و تهدیدات دوره بلوغ به فرصت، و تقویت مهارت های ارتباطی و کارگروهی، حائز اهمیت است.

  وی افزود: هدف اصلی از اجرای این طرح ارتقای توانمندی های دانش آموزان و ایجاد و توسعه ظرفیت های مشارکت دانش آموزان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوجوانان، آشنایی دانش آموزان با کار گروهی، شناسایی آسیب های اجتماعی توسط دانش آموزان در سطح مدرسه، محله، جامعه و اولویت بندی آسیب ها و استفاده از مشارکت اجتماعی برای حل مشکلات است.

  صدیق راد همچنین اظهار داشت: گروه هدف کلیدی در این طرح، نوجوانان دختر و پسر در سنین 14،13 و 15 سالگی هستند و بر این اساس، دانش آموزان پایه های تحصیلی 8،7و 9 دوره متوسطه اول به عنوان گروه هدف مشخص شده اند. وی تصریح کرد دوره آموزشی در نظر گرفته شده برای هر گروه 12 جلسه 36 ساعته است و نتایج در پایان بررسی خواهد شد و از نظرات و تجربیات مربیان و مدرسان استفاده می شود.

  مدیر کل بهزیستی همچنین گفت: این طرح در سال آینده در تمامی مدارس استان برگزار می شود و انشالله در آینده شاهد ارتقای هرچه بیشتر سطح سلامت اجتماعی دانش آموزان و کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز165
  دیروز199
  این هفته1610
  این ماه2705
  کل115055

  1399-10-27